Marmostyl
01 / 0
+48 793 602 960
Świat kamienia

Nowoczesne schody do domu, jakie wybrać?

Jeśli chodzi o wybór nowoczesnych schodów do domu, istnieje kilka opcji do rozważenia. Obecnie dużą popularnością cieszą się schody granitowe i schody marmurowe i właśnie wśród nich warto dokonać ostatecznego wyboru.

Nowoczesne schody, które warto wybrać

Zarówno schody granitowe, jak i marmurowe są coraz częściej wybierane przez ludzi, ze względu na wygląd oraz swoje właściwości. Każdy rodzaj schodów ma unikalne zalety, którym warto się bliżej przyjrzeć i na tej podstawie oprzeć swój wybór.

Schody granitowe

Schody granitowe są popularnym wyborem dla nowoczesnych domów ze względu na trwałość, wytrzymałość oraz naturalne piękno. Są również dostępne w wielu kolorach i wzorach, dzięki czemu łatwo jest znaleźć styl, który pasuje i uzupełnia wystrój domu. Jedną z zalet schodów granitowych są niskie koszty utrzymania. Takie schody są łatwe do czyszczenia i nie ulegają szybkiemu zniszczeniu. Granit użyty do ich zrobienia jest odporny na zarysowania i zużycie, co czyni schody granitowe doskonałym wyborem dla obszarów o dużym natężeniu ruchu i inwestycją na długie lata.

Schody granitowe montaż

Jeśli chodzi o montaż schodów granitowych, ważne jest, aby pracować z profesjonalnym wykonawcą, który ma doświadczenie z tym materiałem. Oczywiście zawsze można spróbować wykonać wszystko samodzielnie, ale bardzo łatwo tu o liczne błędy, przez co końcowy efekt nie będzie tak imponujący. Proces montażu zazwyczaj obejmuje cięcie płyt granitowych do odpowiedniego rozmiaru i kształtu, a następnie zamontowanie ich za pomocą kleju i mechanicznych łączników. Wykwalifikowany monter zagwarantuje, że schody będą równe i co za tym idzie bezpieczne. Wszelkie prace zostaną przeprowadzone w taki sposób, aby zapobiec pękaniu i innym uszkodzeniom podczas montażu, a końcowy efekt będzie nie tylko estetyczny, ale również trwały.

Schody marmurowe

Schody marmurowe to drugi popularny wybór nowoczesnych schodów. Są znane z elegancji i piękna, a także dostępne w wielu kolorach i wzorach, dzięki czemu łatwo je dopasować do gospodarstwa domowego. Zaletą schodów marmurowych jest to, że są odporne na ciepło i wilgoć, łatwe w utrzymaniu, a swoim ponadczasowym wyglądem mogą dodać elementy luksusu do każdego domu. Nie są jednak polecane jako schody zewnętrzne, ponieważ długotrwały wpływ czynników atmosferycznych może sprawić, że schody marmurowe zmatowieją, a tym samym stracą swój cały urok.

Schody marmurowe montaż

Podobnie jak przy montażu schodów granitowych w tym przypadku również można wykonać wszystko samemu, jednak zalecane jest skorzystanie z usług profesjonalnego wykonawcy, który ma doświadczenie z tym materiałem i dokładnie wie,  jak powinien przebiegać jego montaż. Cały proces jest podobny do montażu schodów granitowych i obejmuje cięcie płyt marmurowych do odpowiedniego rozmiaru i kształtu, a następnie ich odpowiednie zamontowanie. Wykwalifikowany profesjonalista zapewnia usługi najwyższej jakości i gwarantuje długą żywotność schodów oraz ich elegancki wygląd.

Schody marmurowe, czy granitowe, jakie wybrać?

Zarówno marmur, jak i granit, to bardzo dobre wysokiej jakości materiały, z których wytwarzane są schody. Trudno określić, które są lepsze, najlepiej wybór oprzeć na preferencjach, potrzebach i guście. Zarówno schody granitowe, jak i schody marmurowe doskonale sprawdzą się w każdym gospodarstwie domowym.

Jeśli chodzi o wybór nowoczesnych schodów do domu, to zarówno granitowe i marmurowe będą dobrą opcją. Każdy materiał ma swoje unikalne zalety. Niezależnie na które padnie wybór, ważny jest odpowiedni montaż schodów, który zapewni świetny wygląd, bezpieczeństwo oraz użytkowanie przez wiele lat. Z tego powodu warto zamówić usługi u profesjonalistów z doświadczeniem. Schody są ważnym elementem każdego domu, dlatego warto o nie zadbać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *