Marmostyl
01 / 0
+48 793 602 960
Świat kamienia

Nowoczesne blaty kuchenne

Blaty kuchenne są bardzo istotnym elementem aranżacji każdej kuchni. Zapewniają nie tylko walory wizualne, ale również poprawiają komfort i warunki użytkowania. Są często najbardziej eksploatowanym elementem kuchni, dlatego trzeba poświecić czas, aby wybrać najlepsze nowocześnie wyglądające i jednocześnie funkcjonalne blaty.

Funkcjonalny blat kuchenny

Obecnie każdy nowoczesny blat kuchenny powinien być nie tylko atrakcyjny wizualne, ale również funkcjonalny, czyli zaprojektowany nie tylko z myślą o estetyce, ale także o praktycznym wykorzystaniu. Oznacza to, że musi być łatwy do czyszczenia i odporny na uszkodzenia. Wykonany z odpowiedniego materiału, który będzie łączył w sobie atrakcyjny wygląd, trwałość, jak również łatwość konserwacji. Dzięki temu funkcjonalny blat kuchenny stanie się nie tylko praktycznym elementem wyposażenia kuchni, ale również wpłynie pozytywnie na komfort użytkowania całego pomieszczenia.

Nowoczesne blaty kuchenne – jakie opcje wybrać?

Jest wiele opcji do wyboru w tym zakresie, przy wyborze należy uwzględnić pewne czynniki, które sprawią, że blat będzie zarówno nowoczesny, jak i trwały oraz funkcjonalny. Jakie blaty warto brać pod uwagę?

Blaty laminowane – są to najczęściej stosowane blaty głównie ze względu na dostępność i stosunkowo niską cenę. Wykonane z drewna lub płyt MDF pokrytych laminatem.

Blaty z kamienia naturalnego – wykonane z kamienia naturalnego, takiego jak granit, marmur czy kwarc. Cechują się dużą trwałością i odpornością na zarysowania, są także łatwe do czyszczenia, natomiast zwykle droższe niż blaty laminowane.

Konglomerat blaty – blaty z konglomeratu, to blaty wykonane z mieszaniny żywicy i drobnoziarnistych kruszyw, takich jak kwarc (konglomerat kwarcowy), granit czy marmur. Są bardzo trwałe, odporne i łatwe w utrzymaniu czystości. Mają również kilka kolorów do wyboru. Konglomerat, to dość popularny materiał do tworzenia blatów.

Blaty z drewna – to blaty robione z różnych gatunków drewna np. dąb, czy buk. Wyglądają bardzo ładnie i naturalnie, jednak wymagają większej konserwacji i nie są tak wytrzymałe jak blaty z konglomeratu, czy kamienia.

Blaty z betonu – wykonane z gładkiego lub szlifowanego betonu, nadają kuchni surowy i nowoczesny wygląd. Są trwałe i odporne na uszkodzenia, ale są trudne w konserwacji.

Blaty z szkła – to blaty zrobione z hartowanego szkła, odpornego na uszkodzenia mechaniczne i łatwe w czyszczeniu. Mogą być bezbarwne lub kolorowe, co pozwala na stworzenie różnorodnych aranżacji kuchennych.

Spiek kwarcowy – blaty kuchenne są produkowane także ze spieków. Wytwarza się z je glinki, skalenia, piasku kwarcowego i tlenków mineralnych, poddawanych procesowi spiekania. Ich zaletą jest szeroka gamma kolorów, dzięki czemu pasują niemal do każdej kuchni. Ponadto są lekkie, odporne na plamy i łatwe w czyszczeniu. To dobry wybór do nowoczesnej kuchni.

Duże znaczenie ma również miejsce, w którym kupuje się blaty. Blaty kuchenne Warszawa, to gwarancja jakości i zadowolenia z zakupu. Wybór blatów jest duży, dlatego przed dokonaniem zakupu warto przeanalizować nie tylko funkcjonalność, ale również, jaki blat najlepiej wkomponuje się w daną kuchnię.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *