Marmostyl
01 / 0
+48 793 602 960
Świat kamienia

Marmury

Marmostyl. Świat kamienia

Marmur jest skałą metamorficzną. Często nazywany jest skałą wapienną z uwagi na wysoką zawartość kalcytu. Skład mineralny tego materiału definiuje jego twardość, która jest znacznie większa niż w przypadku granitu. W 10-stopniowej skali twardości Mosha marmury zajmują 4-7 miejsce. Materiał ten cieszy się ogromnym powodzeniem, szczególnie ze względu na swój wygląd. Skały marmurowe stanowią bogatą grupę kolorystyczną o jednorodnej strukturze.

Marmur Warszawa

W naszej ofercie znajduje się szeroka gama skał marmurowych. Ich różnobarwne zabarwienie wynika z obecności minerałów. Marmur wytworzony z najczystszych dolomitów ma kolor biały. Marmur z zawartością tlenku żelaza w wapieniu będzie mieć żółty, pomarańczowy, różowy lub czerwony kolor. Minerały glinowe w marmurze mogą powodować szarości, które często występują w pasmach po rozwarstwieniu kompozycji pierwotnej skały

Marmur Warszawa

Ten przepiękny materiał od czasów starożytnych z powodzeniem jest stosowany jako cenny materiał budowlany, rzeźbiarski oraz architektoniczny. Podczas wykańczania wnętrz mieszkań lub domów marmur dopełni wnętrza w aranżacji na mniejszych powierzchniach m.in. parapetów czy płytek, lub też większych obiektach tj. schody czy łazienki (np. blaty łazienkowe, posadzki i ściany).

Marmur Warszawa