Marmostyl
01 / 0
+48 793 602 960
Świat kamienia

Granity

Marmostyl. Świat kamienia

Granit jest litą kwaśną skałą magmowo-głębinową, średnio lub grubo krystaliczną. Ze względu na swoje właściwości fizyko-chemiczne jest niezwykle twardym, nisko nasiąkliwym, oraz odpornym na bardzo wysokie temperatury materiałem. Granit pod względem twardości w skali Mosha zajmuje 8-9 miejsce w 10 stopniowej skali.

Wbrew panującym mitom, że granit jest brzydki, szary , zimy oraz nadający się tylko na nagrobki, granity mają bogatą, piękną kolorystykę i mogą być stosowane zarówno jako kamień budowlany i dekoracyjny. Światowymi potentatami w różnorodności granitów są Brazylia oraz Indie, tylko w tych dwóch krajach wydobywa się około 400 rodzai granitów!

Do najczęściej wybieranych granitów na blaty kuchenne z jasnej kolorystki zaliczamy m in. Colonial White, Alaska White, Ivory Cream, Colonial Gold, Imperial Gold ,natomiast z ciemnej kolorystyki największą popularnością cieszą się m in. Absolute Black, Forest Black, Nero Zimbabwe, Star Galaxy, Titanium.

Do wyjątkowych cech kamieni naturalnych w tym granitu, należy zaliczyć unikalny charakter-nie ma dwóch takich samych płyt granitowych, każda płyta jest inna niż następna, dobrze obrazuje to brazylijski granit Cosmic Black. Zastosowanie tego granitu na blaty kuchenne czy kominek, ze względu na unikatowy srebrno-złoty wzór na czarnym tle ,nada wnętrzu niepowtarzalny charakter.