Trawertyn

Trawertyn z uwagi na cechy użytkowe oraz skład zaliczany do grupy „marmurów”. Charakteryzują się zawartością minerałów węglanowych i przez to mniejszą twardością oraz jednorodnością struktury. Jego charakterystyczną cechą są widoczne pory oraz kawerny – puste przestrzenie na powierzchni. Dzięki tym cechom materiał zyskuje swój niepowtarzalny charakter.

Dlaczego warto wybrać trawertyn?

  • unikatowy wygląd – poprzez obecność bruzd, porów i kawerny tworzą jego wyjątkową, trójwymiarową powierzchnię,
  • ciepła barwa – posiadamy bogatą bazę kolorystyczną o przyjemnych odcieniach. W naszej ofercie znajdą Państwo trawertyny tj. Classic, Navona, Noce, Silver White, Silver Brown czy Bordeaux,
  • forma – z uwagi dekoracyjne właściwości materiału, wnętrze nabiera antycznego charakteru,
  • łatwość obróbki – można go poddawać cięciu, klejeniu czy szlifowaniu. Dzięki temu uzyskuje się różnorodne kształty, które uatrakcyjniają wnętrze. Nadają się do wystroju łazienek, paneli ściennych, oraz do obudowy kominków.
  • łatwość komponowania z innymi materiałami – trawertyn z powodzeniem można łączyć z drewnem, szkłem, betonem oraz metalem. Zastosowanie tego typu połączeń pozwala stworzyć niepowtarzalny charakter pomieszczeń.

Skały te traktowane są jako kamień luksusowy i unikatowy. Nie jest powszechnie wykorzystywany jako materiał wykończeniowy, co podnosi ekskluzywny charakter samego materiału, jak i wnętrza w którym się znajduje. Jego właściwości sprawiają, że najlepiej wykorzystywać go gdy najbardziej zależy nam na estetycznej i niebanalnej aranżacji, np. do łazienek na blaty łazienkowe oraz na posadzki, ściany.

Tagi:

Black, Silver Brown, Silver, Silver Szpachlowany, Yellow, Walnut Szpachlowany, Noce Szpachlowany,  Walnut, Classic, Ivory, Alabastrino, Navona

© Copyright 2019 Marmosty l Design pawel-garbowski.pl