Piaskowiec

Piaskowiec stanowi jedną z najpopularniejszych skał na kuli ziemskiej. W budownictwie wykorzystywany był już w czasach starożytnych. Obecnie kamienie te stosuje się głównie jako materiał wykończeniowy – kamień elewacyjny na ściany lub na tarasy. Ten typ materiały wykazuje stosunkowo dużą trwałość i jednocześnie bardzo atrakcyjną formę. Z powodzeniem można go zastosować m.in. w aranżacji kuchni (np. zlewozmywak), wykończenia schodów, posadzek i ścian.

Dlaczego warto zdecydować się na piaskowiec?

  • wszechstronność – skały te są łatwe w instalacji,
  • trwałość – dzięki, której możliwe jest wykorzystanie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku,
  • ekonomiczność – wysoka jakość i relatywnie niewygórowana cena,
  • plastyczność – łatwość w obróbce i kształtowaniu,
  • różnorodność kolorystyczna – najczęściej są beżowe i czerwone, ale można spotkać go również w odcieniu bieli, kremowym, szarym, żółtym i błękitnym. W naszej ofercie dostępne są dla Państwa piaskowce Szydłowiec, Parszów, Brenna oraz Yellow Teak i Rainbow.

Piaskowiec należy do porowatych kamieni – co znaczy, że umożliwia perkolację wody, a to znowu sprawia, że mogą przechowywać duże ilości wody. Mogą wytrzymać w doskonałym stanie przez długi czas i to nawet wtedy, gdy są wystawione na mokre warunki pogodowe – bez względu na nie nadal wyglądają pięknie klasycznie, a to bardzo ważne korzyści! Z uwagi na ten fakt, piaskowiec jest szczególnie polecany na elewację budynków , okładziny ścienne oraz jako materiał elementów dekoracyjnych ogrodów.

Nasze piaskowcowe są powszechnie wykorzystywane w krajobrazie ogrodu czy innych terenów zielonych ze względu na ich naturalny charakter. Szczególnie mocno polecamy piaskowce do tworzenia chodników w ogrodzie, podłóg na patio lub balkonie. Piaskowiec może być także śmiało stosowany do produkcji mebli ogrodowych czy nawierzchni (kostki, płytki).

Bogata gama kolorystyczna piaskowca podnosi jego walory estetyczne, zwiększa zastosowanie i ubogaca aranżację przestrzeni. Piaskowiec na ścianie doskonale komponuje się z innymi materiałami, co sprawia że wnętrza zyskują na elegancji.

Tagi:

Rainbow, Fioletowy,  Zielony,  Żółty,  Szary,  piaskowiec-min

 

 

© Copyright 2019 Marmosty l Design pawel-garbowski.pl