Kwarcyt

Kwarcyt jest skałą metamorficzną – przeobrażoną z piaskowca i mułowca. Materiał ten charakteryzuje się drobnokrystaliczną budową z kryształków kwarcu. Jego powierzchnia pozbawiona jest widocznej ziarnistości i chropowatości. Cechy charakterystycznej kwarcytu to twardość i zbita struktura.

Do podstawowych zalet kwarcytu można zaliczyć:

  • głębię koloru – skała ta występuje w bardzo licznych odcieniach, które mają zdolność do wykazywania refleksu świetlnego co dodatkowo podnosi walory estetyczne kwarcytu. W naszej ofercie przygotowaliśmy dla Państwa wyjątkowe kwarcyty –Verde Black, White Macubas oraz Taj Mahal.
  • twardość i wytrzymałość –dzięki czemu materiał jest niezrównanie trwałym surowcem możliwym do zastosowania w otoczeniu budynków,
  • wysoka gęstość i niska porowatość – materiał w niewielkim stopniu wymaga uszczelniania,
  • niska nasiąkliwość – przyczynia się do zastosowania kwarcytu jako surowca w produkcji paneli ściennych (wewnętrznych i zewnętrznych), okładzina na ogrodzenie, ozdobne panele architektury ogrodowej,
  • odporność na plamy – pozwalają utrzymać materiał w czystości. Cecha ta ma szczególne znaczenie w przypadku kuchennych blatów kwarcytowych, które z powodzeniem dopełnią wystroju kuchni.

Warto zauważyć, że kwarcyt z powodzeniem można zastosować jako zamiennik granitu. Bowiem skała sprawdzi się zarówno w pomieszczeniach o wysokiej wilgotności (łazienka) oraz w konstrukcjach narażonych na działanie wysokiej temperatury (kuchnie). Zastosowanie tego typu kamienia naturalnego przyczynia się do naszej energooszczędności, ponieważ kwarcyt doskonale kumuluje i przewodzi ciepło. Dlatego zastosowanie tej skały jest doskonałym rozwiązaniem zabudowy domowego kominka.

Tagi:

Royal Pink,  Silver Galaxy,  Verde Black

 

© Copyright 2019 Marmosty l Design pawel-garbowski.pl