Marmostyl
01 / 0
+48 793 602 960
Świat kamienia

Charakterystyka kominków trzyszybowych

Kominki trzyszybowe charakteryzują się tym, że oprócz szyby frontowej są również wyposażone w szyby boczne. Taka budowa sprawia, że kominek trzyszybowy robi o wiele większe wrażenie od tradycyjnego jednoszybowego albo bezszybowego i świetnie sprawdzi się jako element aranżacji nowoczesnych wnętrz. Dlaczego warto wybrać kominek trzyszybowy?

Kominki trzyszybowe – zalety

Kominki trzyszybowe zapewniają przede wszystkim przestrzenny widok na ogień. Jest to zaletą o tyle dużą, że obecnie kominki spełniają głównie funkcję dekoracyjno-estetyczną. Widok ognia w wydaniu przestrzennym sprawia wrażenie wpatrywania się w ognisko, a to pobudza w ludziach ich wspomnienia atawistyczne. Nie ma przesady w twierdzeniu, że taki kominek buduje dodatkowy prorodzinny klimat.

Estetyka kominka z płonącymi wewnątrz polanami, a nawet paliwem ekologicznym jest zaletą główną, ale nie jedyną. Kominki trzyszybowe są dodatkowo produkowane w różnorakiej wielkości i znajdują się wśród nic egzemplarze niezwykle kompaktowe, pozwalające użytkować taki kominek nawet w niewielkich salonach. Dodatkowo kominki trzyszybowe są rozwiązaniami zapewniającymi wysokie parametry grzewcze. Energooszczędność występująca w kominkach trzyszybowych to zazwyczaj klas A+, a poza tym takie kominki cenione są za bezawaryjność oraz wysoką jakość materiałów i wykonania. Szkło w kominkach jest hartowane, a drzwiczki wygodne w obsłudze, tzw. samo zamykające się.

Wybór kominka trzyszybowego

Chęć posiadania w domu kominka nie musi, ale może być zaplanowana jako część systemu grzewczego domu. Wybranie kominka na etapie projektu, a więc jeszcze przed rozpoczęciem budowy domu pozwoli na jego integracje z systemem grzewczym oraz z systemem wentylacyjnym. Ponadto pozwoli na bezproblemową instalację komory grzewczej, a także na budowę komina bez potrzeby wykonywania dodatkowych prac. Jest to istotne ze względów praktycznych i ekonomicznych, ponieważ takie prace wygenerują dodatkowe i niestety często wysokie koszty.

Poza projektem trzeba oczywiście wybrać kominek, jego styl i design. Obecnie nie jest to problem, gdyż w sieci funkcjonuje niejeden sklep z kominkami i bez trudu można dobrać model pasujący do aranżacji mieszkania. Kominki trzyszybowe są dostępne m.in. w stylach skandynawskim, boho, czy industrialnym.

Oczywiście nie można również zapominać o tym, by wybrać odpowiedni wkład kominkowy. Najlepszy będzie proekologiczny, a jednocześnie pozwalający uzyskać dużą moc grzewczą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *